niedziela, 5 lutego 2017

Więcej czerwieni- Katarzyna Puzyńska

Druga część serii Lipowo.


W Lipowie lato w pełni. Na polach rozpoczynają się żniwa, a w sadach dojrzewają jabłka. Młodszy aspirant Daniel Podgórski czuje, że znalazł się w najlepszym momencie swojego życia. Tymczasem w okolicach sennego zazwyczaj Lipowa zostają zabite dwie młode kobiety. Sprawca okaleczył brutalnie ich ciała. Policja kryminalna z Brodnicy podejrzewa, że oba zabójstwa mogą być dziełem seryjnego mordercy. Podgórski dołącza do ekipy śledczej prowadzonej przez kontrowersyjną komisarz Klementynę Kopp. Policja stara się znaleźć punkty wspólne pomiędzy obiema ofiarami i stworzyć profil zabójcy. Brak postępów w śledztwie zbiega się z kłopotami w życiu prywatnym policjanta. Czy Podgórski odkryje, jaki jest prawdziwy cel mordercy? Czy uda się w porę zapobiec śmierci kolejnej kobiety?

Akcja jak zawsze u Pani Kasi jest wielowątkowa. Co chwile zmieniający się główny podejrzany, sprawia, że wcale nie jest łatwo wydedukować kto jest winny.

Od samego początku poznajemy psychikę zabójcy poprzez jego myśli i wcześniejsze poczynania, niemniej nie poznajemy jego tożsamości. 

Do zespołu z Lipowa, dołącza kontrowersyjna, nadużywająca coli i batoników- komisarz Klementyna Kopp z komendy w Brodnicy.

Uwielbiam tą serie! Tyle mogę powiedzieć :) Czyta mi się tak przyjemnie, że ani się obrócę i już po lekturze. 

Polecam!

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 560
Autor: Katarzyna Puzyńska1 komentarz: