piątek, 17 listopada 2017

Grzech - Max Czornyj

Co ta książka ze mną zrobiła, tego opisać się nie da.
Pierwsza napisana przez tego Pana książka z serii o komisarzu Eryku Deryło (a kto czytał moje recenzje wie, że serie to ja lubię najbardziej) i pierwsza która uczyniła że wcześniej czytane książki z cyklu "porządnie ryjące mózg"okazały się "nie do końca ryć mózg"!


 Dodatkowo udało mi się na Targach Książki w Krakowie otrzymać egzemplarz z puli 50 rozdawanych z dedykacja i autografem:DW Lublinie dochodzi do serii zaginięć. Ktoś porywa kobiety, a ich rodziny otrzymują tajemnicze listy. Do sprawy zostaje przydzielony wybuchowy komisarz Eryk Deryło.
Gdy znalezione zostają pierwsze zwłoki, na miasto pada strach, a presja wywierana na lubelską policję rośnie.
Tropy mnożą się i plączą. Krąg podejrzanych się poszerza.
Strach przeradza się w panikę. Ciało kobiety zostało okrutnie zbezczeszczone, z rozmysłem upozowane i porzucone na jednym z lubelskich cmentarzy. Morderca przez cały czas znajduje się o krok przed ścigającą go policją. 
Do sprawy włącza się Miłosz Tracz, profiler mający za zadanie przygotować portret psychologiczny sprawcy.

Czy okoliczności, w jakich porzucane są ciała, mają znaczenie? A może wyraźne, bluźniercze nawiązania do symboliki religijnej stanowią jedynie próbę zmylenia pościgu?
Jedno jest pewne, zapłatą za grzech jest śmierć.


POLECAM!

 I mam szczerą nadzieje, że kolejna część, która ma ukazać się na początku roku 2018 będzie równie dobra co ta, albo nawet lepsza!:D

Tytuł: Grzech
Autor: Max Czornyj
Ilość stron: 400
Rok wydania: 11.10.2017
Oprawa: miękka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz