czwartek, 15 grudnia 2016

Nieznajomy- Harlan Coben

Cobenowej twórczości przeczytałam całą masę i myślę żeby kiedyś przeczytać jeszcze raz. Zwłaszcza serie z Myronem Bolitarem, którą przeczytałam całą, ale nie w kolejności ;)

Tak więc Coben jest moim ulubionym autorem, który jako pierwszy wprowadził mnie w ten kryminalno-sensacyjno-thrillerowy świat.

Z tej to przyczyny nie mogę się powstrzymać przed kupieniem książki, jak widzę na horyzoncie nowość Cobena. Swoją drogą szykuje się lada dzień premiera najnowszej i tylko brak kasy spowodował, że nie kupiłam  na przedsprzedaży jak była możliwość ;)


Nieznajomy...pojawia się znikąd. Możesz spotkać go w barze, na parkingu, albo w sklepie spożywczym. Jego tożsamość pozostaje nieznana. Jego zamiary nie są jasne. Ale wiadomości z którymi przychodzi, zmieniają całe Twoje życie. Przewracają je do góry nogami.

Adam Price ma wiele do stracenia: piękną żonę, dwóch wspaniałych synów, i wszystko co się wiąże ze spełnieniem amerykańskiego snu, czyli wygodny dom, dobrą prace i na pozór idealne życie. 
Nieznajomy wszystko to zdmuchnie za sprawą kilku wyszeptanych słów.....
Odkrycie sekretu dotyczącego jego żony Corinne sprawi że w grze o przetrwanie ważny stanie się każdy ruch, a Adam nie będzie wiedział komu może zaufać.
Tymczasem Nieznajomy zdradza innym kolejne tajemnice....

Początkowo książka nie wciągnęła mnie aż tak, żebym nie mogła się oderwać. Po prostu brakowało mi czegoś... wydawało mi się mało Cobenowe. Ale to była tylko chwila, jak poczułam że jednak, to jest to ;) 
Jak zawsze, kunsztownie skonstruowana intryga, mnóstwo tajemnic i zakończenie, które mnie osobiście zaskoczyło. Chodź czytałam rożne opinie, które w przeważaniu były kompletnie odwrotne do moich ... hmm że niby zero zaskoczenia, że od początku cacy, a potem rozczarowanie .. Nie! Ja się nie zgadzam ja na początku miałam nie dosyt, a na końcu jak zawsze byłam zaskoczona i książka trzymała mnie w swoich szponach, żeby tylko dowiedzieć się co dalej.

Może to nie jest najlepsza książka Cobena, ale i tak uważam że warto ją przeczytać :)

Polecam!

Wydawnictwo: Albatros
Oprawa: Miękka
Rok wydania:2016
Ilość stron:416
Autor: Harlan Coben 


2 komentarze:

  1. Uwielbiam Cobena :D Przeczytałam kilka książek ale jakoś nie w kolejności i w ogóle muszę się za to zabrać i wziąć się za serię od początku do końca ;) Najbardziej z tych co przeczytałam podobały mi się: "W głębi lasu" i "Klinika śmierci" :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O tak te 2 też mam za sobą 😊 a moja pierwsza jego książka to bylo "Nie mów nikomu" też była świetna 😊

      Usuń